Aktuálně

Zítra

Agualand Morávia na Jižní Moravě

Nejmodernější aquapark v České republice. 7 bazénů, 12 tobogánů, 9 saun a 4 vířivky. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách, pouhých 8 Km od Klentnice.

Koupání

5 km přírodní koupání na Mušovských jezerech – možnost plavby parníkem, zapůjčení šlapadel, windsurfingu – půjčovna + výuka, hraní volejbalu a také rybaření (povolení k rybolovu v Mikulově 4 km), k dispozici je i kurt, minigolf, restaurace a letní kino. 15 km koupaliště Hustopeče - tobogán, regenerační bazének s protiproudem, vířivými lavicemi a vodotryskem, plážový volejbal, kurty. 4 km koupaliště Mikulov - tobogán, skluzavka, kurty. 15 km koupaliště Břeclav - tobogán 86 m dlouhý, skluzavka, hříště na volejbal a minigolf, občerstvení.

Pěší turistika a cyklistika

Daří se zde i pěší turistice a cyklistice. Jsou zde velice příjemné vinařské stezky, které vedou malebnými vesničkami, vihohrady a sklípky. Všechny trasy jsou velmi pečlivě značeny. Náročnější cyklisti mohou navázat na cyklotrasu Greenways (Praha, Znojmo, Vídeň) nebo Jantarovou stezku (Brno, Hevlín, Vídeň…).

Houbaření

Lesy a obory v okolí Klentnice jsou vhodným místem k houbaření. Najdete zde několik druhů hub a žampionů.

Výlety do okolí

Lednicko-Valtický areál – kde můžete zhlédnout nádherný zámek se zahradou a skleníkem, Apollónův chrám, Minaret, Janův hrad, Rendezvous, Belvedér, Hraniční zámek, Křivé jezero, Liščí vrch, Sirotčí hrádek, Děvín, Dívčí hrady. CHKO Pálava Zámek, obří sud a vinařská expozice v Mikulově Archeologická expozice v Dolních Věstonicích Národní přírodní rezervace Pouzdřanská step Zámeček Lány a Pohansko v Břeclavi Výlety do Rakouska (hraniční přechod 4 km, Vídeň 65 km). Výlety na Slovensko (hraniční přechod 31 km, Bratislava 109 km.

Jachting

Pro milovníky jachtaření a katamaránu je zde příležitost vyžití u třetího Mušovského jezera pod Pavlovem. Půjčovna + výuka, tel.: 625 515 320 Yucht club.

Všechna práva vyhrazena © 2013 Penzion Živá Pálava. Design and coding by David Jeřábek.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet