Cookies! Mňam? Bohužel, nepečeme je, ale používáme - pro sledování návštěvnosti webu, vylepšování obsahu a předkládání relevantních nabídek na sociálních sítích. Používáním webu souhlasíte s jejich zpracováním.
Beru na vědomí

Stolová hora

Na téměř dokonale rovné vrcholové plošině kdysi stávalo opevněné sídliště. Dnes zde roste vzácná šalvěj a pozorovat odtud západ slunce nemá chybu.
459 metrů vysoký vrchol se zvedá přímo nad naším penzionem v Klentnici. Výšlap vám bude trvat něco kolem půl hodiny po zelené a následně červené turistické značce.

Kromě výhledu na Mikulov, Svatý Kopeček a Turold můžete za pěkného počasí zkusit spočítat všechny větrné elektrárny na předvídeňském poli.

A pak hledejte šalvěj etiopskou. Ale netrhejte.

Stolová hora je jediným původním místem v republice, kde tahle vzácná rostlina roste. Podle jedné z mnoha teorií ji sem zavlekla římská legie, která tábořila v nedalekých Pasohlávkách.

A po dešti tu možná narazíte i na obrovitou žížalu allolobophora hrabei, která je dlouhá až 50 centimetrů!

Ze Stolové hory se pak můžete vydat na půl kilometru vzdálený Sirotčí hrádek, nebo o něco dál ke Kočičí skále.

Jihomoravská atmosféra do emailu
Jednou za čas vám pošleme zprávu o tom, co chystáme, jak žijeme v souladu s přírodou
a možná Vás i malinko inspirujeme.
Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Kliknutím na tlačítko „Mám zájem“ souhlasíte s jejich zpracováním pro zasílání newsletterů o Živé Pálavě. Souhlas samozřejmě můžete kdykoliv odvolat. Přečtěte si plné znění zásad ochrany osobních údajů.