Cookies! Mňam? Bohužel, nepečeme je, ale používáme - pro sledování návštěvnosti webu, vylepšování obsahu a předkládání relevantních nabídek na sociálních sítích. Používáním webu souhlasíte s jejich zpracováním.
Beru na vědomí
Vydejte se po okolí

Archeopark Pavlov
Při pohledu zdálky to vypadá jako louka posetá skalními věžemi, jaké běžně lemují svahy Pálavy. Jakmile ale přijdete blíž, zjistíte, že jde o betonové světlíky, pod kterými se skrývá úchvatná podzemní “jeskyně” plná historických nálezů.

Číst dále

Děvičky (Dívčí hrady)
Na nepřístupné skále nad Pavlovem stojí zřícenina hradu, která dohlíží na celou Pálavu. A ze tří kamenných útesů se za nocí ozývá tichý dívčí nářek. To budou asi ty tři neposlušné zámecké dcery, které za trest zaklela jejich matka.

Číst dále

Lednicko-valtický areál
Téměř 300 km2! Lednicko-valtický areál zabírá ještě o třetinu větší plochu než nedaleké Brno. Na rozdíl od něj je ale plný zelených parků, kouzelných rybníků a romantických zákoutí. Po zámeckých zahradách můžete bloumat klidně celé dny.
Číst dále

Mikulov
V městečku rozloženém na posledních výběžcích Pálavy a obklopeném vinicemi vás čeká opravdu naplněný den. Historií, přírodou i vínem. Navštivte expozici vinařství, jeskyni Na Turoldu, Svatý Kopeček nebo si dopřejte kulinářský zážitek.
Číst dále

Sirotčí hrádek
Celý den ho budete mít na očích. Ráno nasvícený vycházejícím sluncem a večer vám udělá vytoužený stín. A pěšky tam jste za půl hodiny. Zřícenina Sirotčího hrádku stojí na dvou vápencových skaliscích přímo nad naším penzionem v Klentnici.
Číst dále
Jihomoravská atmosféra do emailu
Jednou za čas vám pošleme zprávu o tom, co chystáme, jak žijeme v souladu s přírodou
a možná Vás i malinko inspirujeme.
Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Kliknutím na tlačítko „Mám zájem“ souhlasíte s jejich zpracováním pro zasílání newsletterů o Živé Pálavě. Souhlas samozřejmě můžete kdykoliv odvolat. Přečtěte si plné znění zásad ochrany osobních údajů.