Cookies! Mňam? Bohužel, nepečeme je, ale používáme - pro sledování návštěvnosti webu, vylepšování obsahu a předkládání relevantních nabídek na sociálních sítích. Používáním webu souhlasíte s jejich zpracováním.
Beru na vědomí

Lednicko-valtický areál

Není na světe rozsáhlejší parkově upravené krajiny, než té mezi pálavskými kopci a rakouskými hranicemi. Možná proto je i na seznamu UNESCO.

Téměř 300 km2! Lednicko-valtický areál zabírá ještě o třetinu větší plochu než nedaleké Brno. Na rozdíl od něj je ale plný zelených parků, kouzelných rybníků a romantických zákoutí. Po zámeckých zahradách můžete bloumat klidně celé dny. Třeba i s průvodcem - zahradním architektem, který vám parky ukáže zase z jiné perspektivy. Té historické.

Kaple, kolonády, umělá zřícenina či vítězný oblouk.

To všechno k Zahradě Evropy - jak je Lednicko-valtický areál taky nazýván - neodmyslitelně patří.

A nad tím vším ční 23 metrů vysoký Obelisk, který už od roku 1798 připomíná uzavření míru mezi Francií a Rakouskem.

Z našeho penzionu v Klentnici jste v Lednicko-valtickém areálu za necelou půl hodinu autem.

Během dubna a října bývají památky otevřené pouze o víkendech od 9 do 16 hodin. Od května do září už pak každý den kromě pondělí, a to až do 17 hodin. Vstupné je vždy v rámci desítek korun.

Tohle nejrozsáhlejší člověkem uměle vytvořené území Evropy rozhodně stojí za návštěvu. A po cestě zpět se můžete zastavit ještě v Mikulově.

Aktuální otevírací dobu, ceny a vše podstatné najdete na webu Lednicko-valtického areálu.

Jihomoravská atmosféra do emailu
Jednou za čas vám pošleme zprávu o tom, co chystáme, jak žijeme v souladu s přírodou
a možná Vás i malinko inspirujeme.
Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Kliknutím na tlačítko „Mám zájem“ souhlasíte s jejich zpracováním pro zasílání newsletterů o Živé Pálavě. Souhlas samozřejmě můžete kdykoliv odvolat. Přečtěte si plné znění zásad ochrany osobních údajů.