Cookies! Mňam? Bohužel, nepečeme je, ale používáme - pro sledování návštěvnosti webu, vylepšování obsahu a předkládání relevantních nabídek na sociálních sítích. Používáním webu souhlasíte s jejich zpracováním.
Beru na vědomí

Archeopark Pavlov

Sestupte pod zem a vraťte se do daleké minulosti. Na pravěké paleolitické sídliště, kde se dozvíte, jak zde přežívali naši předci - lovci mamutů.
Před 25—27 tisíci lety žili naši předci v tlupách, ale v době lovu nebo svátků se scházeli na jednom místě. Takovým bylo i sídliště paleolitických lovců objevené na okraji Pavlova a v roce 2010 prohlášené za národní kulturní památku.

Následně se zde zrodila moderně pojatá terénní expozice.

Při pohledu zdálky to vypadá jako louka posetá několika asymetrickými skalními věžemi, jaké běžně lemují svahy Pálavy. Jakmile ale přijdete blíž, zjistíte, že jde o betonové světlíky, pod kterými se skrývá úchvatná podzemní “jeskyně” plná historických nálezů.

Uvidíte umělecké předměty, nástroje nebo rituální hroby. A máte představu, jak velká je kost mamuta? Tady si ji můžete “poměřit” z bezprostřední blízkosti.

Protože celá tahle unikátní stavba vyrostla přímo na archeologickém nalezišti, jsou do expozice zakomponovány i reálně odkryté archeologické vrstvy.

Z našeho penzionu dojedete do Archeoparku ani ne za 10 minut.

Nebo si můžete udělat pěkný výlet a dojít sem pěšky přes Dívčí hrady. Necelých 7 km ujdete za přibližně 2 hodiny. A na kole sem dojedete po vinařské naučené stezce.

V Archeoparku Pavlov mají otevřeno od dubna do listopadu.

Aktuální otevírací dobu, ceny a vše podstatné najdete na webu Archeoparku Pavlov.

Jihomoravská atmosféra do emailu
Jednou za čas vám pošleme zprávu o tom, co chystáme, jak žijeme v souladu s přírodou
a možná Vás i malinko inspirujeme.
Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Kliknutím na tlačítko „Mám zájem“ souhlasíte s jejich zpracováním pro zasílání newsletterů o Živé Pálavě. Souhlas samozřejmě můžete kdykoliv odvolat. Přečtěte si plné znění zásad ochrany osobních údajů.