Cookies! Mňam? Bohužel, nepečeme je, ale používáme - pro sledování návštěvnosti webu, vylepšování obsahu a předkládání relevantních nabídek na sociálních sítích. Používáním webu souhlasíte s jejich zpracováním.
Beru na vědomí

Mikulov
V městečku rozloženém na posledních výběžcích Pálavy a obklopeném vinicemi vás čeká opravdu naplněný den. Historií, přírodou i vínem.
První, co vám při příjezdu do Mikulova padne do oka, je jednoznačně místní barokní zámek. A rozhodně to není jen tak ledajaký zámek - jeho součástí je nejrozsáhlejší expozice vinařství s unikátním obřím vinným sudem.

Ze zámku pokračujte rovnou na náměstí do Dietrichsteinské hrobky v bývalém kostele sv. Anny. A nezapomeňte ani na židovskou synagogu s expozicí o Rabbi Löwovi.

Jakmile prochodíte křížem krážem všechny malebné uličky plné vinných sklepů, stylových vináren a restaurací, vydejte se za město.

Nebo spíš nad město.

Do jeskyně Na Turoldu, kde místo krápníků najdete “výzdobu” podobnou korálovým útesům. Společně se smaragdovým jezírkem si budete připadat jako na dně jurského moře.

Druhému kopci nad městem se říká Svatý Kopeček.

Na jeho vrchol dojdete po modré turistické značce lemované pašijovými kaplemi, které tvoří křížovou cestu. Na jejím konci stojí kaple sv. Šebestiána a rozhled do kraje posetého vinicemi je odtud prostě neskutečný.

Až se vrátíte zpět do města, zakončete celý krásný den v Mikulově gurmánským zážitkem. A klidně i se sklenkou vína. Zpátky do penzionu v Klentnici vás odveze i autobus. Nebo se do Mikulova rovnou vydejte pěšky. Jsou to 4 km a necelá hodinka chůze napříč vinicemi.

Co se právě chystá v Mikulově, najdete na oficiálních stránkách města.

Jihomoravská atmosféra do emailu
Jednou za čas vám pošleme zprávu o tom, co chystáme, jak žijeme v souladu s přírodou
a možná Vás i malinko inspirujeme.
Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Kliknutím na tlačítko „Mám zájem“ souhlasíte s jejich zpracováním pro zasílání newsletterů o Živé Pálavě. Souhlas samozřejmě můžete kdykoliv odvolat. Přečtěte si plné znění zásad ochrany osobních údajů.