Cookies! Mňam? Bohužel, nepečeme je, ale používáme - pro sledování návštěvnosti webu, vylepšování obsahu a předkládání relevantních nabídek na sociálních sítích. Používáním webu souhlasíte s jejich zpracováním.
Beru na vědomí

Děvičky (Dívčí hrady)

Na nepřístupné skále nad Pavlovem stojí zřícenina hradu, která dohlíží na celou Pálavu. A ze tří kamenných útesů se za nocí ozývá tichý dívčí nářek.
Což budou asi ty tři neposlušné zámecké dcery, které za trest zaklela jejich matka. Nebo tatarská princezna a její družky? Pověstí o původu názvu hradu Děvičky koluje mezi lidmi více.

Podstatné ale je, že tohle čarokrásné místo nesmíte při návštěvě Pálavy vynechat.

Ano, výstup je trochu náročnější.

Ale když si návštěvu Dívčích hradů zahrnete do celodenní túry přes nejvyšší vrchol Pálavy Děvín, půjdete ke zřícenině z kopce. A zpátky až do našeho penzionu v Klentnici se můžete vrátit třeba pod skalami Martinky.

První zmínka o hradu pochází z roku 1222 - tehdy se mu ještě říkalo Dewiczky. Od 19. století pak postupně chátral a dnes tu na vás čekají 2 metry silné obvodové zdi, polozasypané sklepy a torzo původní pětiboké dělostřelecké věže. A z otvorů po oknech a střílnách taky krásný výhled na Pavlov a Mušovská jezera.

Jihomoravská atmosféra do emailu
Jednou za čas vám pošleme zprávu o tom, co chystáme, jak žijeme v souladu s přírodou
a možná Vás i malinko inspirujeme.
Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Kliknutím na tlačítko „Mám zájem“ souhlasíte s jejich zpracováním pro zasílání newsletterů o Živé Pálavě. Souhlas samozřejmě můžete kdykoliv odvolat. Přečtěte si plné znění zásad ochrany osobních údajů.