Klentnické menhiry
Naberte sílu a energii uprostřed kamenného kruhu postaveného podle zásad, které zastávali druidové před mnoha tisíci lety.
Devět obvodových kamenů a jeden středový kámen tvoří v Milovické oboře pod vrchem Smrtihlav kruh o obvodu 27 m. Ale pozor! Energie v těchto místech je údajně tak silná, že citlivější jedinci by se zde neměli zdržovat příliš dlouho.

Ani středový kámen kruhu není úplně obyčejný. Je zároveň uměleckým dílem. V jeho horní části je vsazené skleněné oko - složená čočka, která během podzimní rovnodennosti a slunečného dne vykouzlí světelnou parabolu s duhovými okraji.

Ke kamennému kruhu nevede žádná značená cesta.

Ale od penzionu vás nasměrujeme přes sad a do dvaceti minut budete na místě.

A kde se tady na Pálavě menhiry vůbec vzaly?

V roce 2005 zde byli uměle vztyčeny v rámci projektu Transformační energie pro Moravu. A ne jen tak ledabyle. Tohle místo nedaleko Klentnice je citlivě vytipované a kameny s ním prý energeticky souzní.

Autory klentnických menhirů jsou Jan TajbošJiřina Lockerová. Seznamte se s nimi.

Jihomoravská atmosféra do emailu
Jednou za čas vám pošleme zprávu o tom, co chystáme, jak žijeme v souladu s přírodou
a možná Vás i malinko inspirujeme.
Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Kliknutím na tlačítko „Mám zájem“ souhlasíte s jejich zpracováním pro zasílání newsletterů o Živé Pálavě. Souhlas samozřejmě můžete kdykoliv odvolat. Přečtěte si plné znění zásad ochrany osobních údajů.