Cookies! Mňam? Bohužel, nepečeme je, ale používáme - pro sledování návštěvnosti webu, vylepšování obsahu a předkládání relevantních nabídek na sociálních sítích. Používáním webu souhlasíte s jejich zpracováním.
Beru na vědomí

Naučná vinařská stezka
Vydejte se na trasu dvacetikilometrové tématické stezky a seznamte se s taji vinařství pod Pálavou. Ideálně na kole, ale zvládnete to i pěšky.
Celá trasa oficiálně začíná na mikulovském náměstí - na parkovišti u Komerční banky. Napojit se na ni ale můžete i přímo u našeho penzionu v Klentnici a rovnou pokračovat do vinařských obcí Bavory a Perná.

Právě ve šlechtitelské stanici v Perné se zrodily úspěšné odrůdy Pálava a Aurelius.

Přes Horní Věstonice pak sjedete pod nejvyšším pálavským vrcholem Děvín až za Venuší do Dolních Věstonic.

Potom vás čeká Pavlov se svým Archeoparkem a zbývá už jen výšlap pod Dívčími hrady zpět do Klentnice. Tak si nezapomeňte na závěr ušetřit nějaké síly.

Po celou cestu budete potkávat nejen informační panely se spoustou zajímavostí. Ale hlavně nespočet sklípků a vináren, kde se nemůžou dočkat, až okoštujete jejich víno. Případně vám na cestu přibalíme lahvinku z našeho vinařství Hrnčíř.

Přehled všech vinařských stezek v okolí najdete na stránkách města Mikulov.

Jihomoravská atmosféra do emailu
Jednou za čas vám pošleme zprávu o tom, co chystáme, jak žijeme v souladu s přírodou
a možná Vás i malinko inspirujeme.
Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Kliknutím na tlačítko „Mám zájem“ souhlasíte s jejich zpracováním pro zasílání newsletterů o Živé Pálavě. Souhlas samozřejmě můžete kdykoliv odvolat. Přečtěte si plné znění zásad ochrany osobních údajů.