Cookies! Mňam? Bohužel, nepečeme je, ale používáme - pro sledování návštěvnosti webu, vylepšování obsahu a předkládání relevantních nabídek na sociálních sítích. Používáním webu souhlasíte s jejich zpracováním.
Beru na vědomí

Kočičí skála

Není to jen tak ledajaká skála. Na tomhle osamoceném vápencovém útvaru rostou vzácné kosatce, len nebo sápa. Samé ohrožené a chráněné druhy.
Přírodní památka Kočičí skála leží hned u silnice mezi Mikulovem a Klentnicí. Takže těch 2,5 kilometru z našeho penzionu snadno překonáte pěšky po červené značce. Nebo sedněte na kolo a po vinařské naučné stezce tam budete cobydup.

Mezi 270 druhy rostlin, které na skále rostou, s trochou štěstí narazíte i na dvanáct zvláště chráněných. Přivonět smíte, trhat ale ne. Prosím.

Ty trsy zářivě žlutých květů, to bude určitě tařice skalní. Velkými fialovými květy nad ostatní vyčnívá Koniklec velkokvětý. A v jarním slunci těžko přehlédnutelné žluté květy patří Hlaváčku jarnímu.

A když sem zavítáte o velikonoční neděli, možná najdete tajný vchod k pokladu nevyčíslitelné hodnoty - sudu plného zlata, stříbra a drahého kamení. Tajná cesta se prý otevírá jen jednou do roka a vždy v tento den.

Jinak je Kočičí skála samozřejmě přístupná po celý rok.

Vyrazte sem na večerní procházku, zahrňte ji do vaši celodenní túry do Mikulova nebo tu přibrzděte v rámci cyklistické poutě po vinařských stezkách.

Jihomoravská atmosféra do emailu
Jednou za čas vám pošleme zprávu o tom, co chystáme, jak žijeme v souladu s přírodou
a možná Vás i malinko inspirujeme.
Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Kliknutím na tlačítko „Mám zájem“ souhlasíte s jejich zpracováním pro zasílání newsletterů o Živé Pálavě. Souhlas samozřejmě můžete kdykoliv odvolat. Přečtěte si plné znění zásad ochrany osobních údajů.