Cookies! Mňam? Bohužel, nepečeme je, ale používáme - pro sledování návštěvnosti webu, vylepšování obsahu a předkládání relevantních nabídek na sociálních sítích. Používáním webu souhlasíte s jejich zpracováním.
Beru na vědomí
Vydejte se po okolí

Kočičí skála
Přírodní památka Kočičí skála leží hned u silnice mezi Mikulovem a Klentnicí. Takže těch 2,5 kilometru z našeho penzionu snadno překonáte pěšky po červené značce. Nebo sedněte na kole a po vinařské naučné stezce tam budete cobydup.

Číst dále

Lednicko-valtický areál
Téměř 300 km2! Lednicko-valtický areál zabírá ještě o třetinu větší plochu než nedaleké Brno. Na rozdíl od něj je ale plný zelených parků, kouzelných rybníků a romantických zákoutí. Po zámeckých zahradách můžete bloumat klidně celé dny.
Číst dále

Mikulov
V městečku rozloženém na posledních výběžcích Pálavy a obklopeném vinicemi vás čeká opravdu naplněný den. Historií, přírodou i vínem. Navštivte expozici vinařství, jeskyni Na Turoldu, Svatý Kopeček nebo si dopřejte kulinářský zážitek.
Číst dále

Mušovská jezera
Na malém ostrůvku uprostřed největší vodní plochy na Moravě stojí kostel sv. Linharta. A pod vodou odpočívá celá zatopená vesnice. Po hladině se dnes můžete prohánět na surfu nebo s kitem. V parném létě neodoláte a skočíte do vody celí.
Číst dále

Naučná vinařská stezka
Vydejte se na trasu 20 kilometrové stezky a seznamte se s taji vinařství pod Pálavou. Ideálně na kole, ale zvládnete to i pěšky. Trasa oficiálně začíná na mikulovském náměstí. Napojit se ale můžete i přímo u našeho penzionu v Klentnici.
Číst dále
Zobrazit předchozíZobrazit další
Jihomoravská atmosféra do emailu
Jednou za čas vám pošleme zprávu o tom, co chystáme, jak žijeme v souladu s přírodou
a možná Vás i malinko inspirujeme.
Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Kliknutím na tlačítko „Mám zájem“ souhlasíte s jejich zpracováním pro zasílání newsletterů o Živé Pálavě. Souhlas samozřejmě můžete kdykoliv odvolat. Přečtěte si plné znění zásad ochrany osobních údajů.